Programme

Programme Details Venue Guest(s)/ Academic Resource Person
10:30 to 11:30am
Cultural Programme Lawn School Students
Painting Exhibition Studio 1-A Mr. Arun Kamti
Workshop Studio 1D Workshop by Ms. Swati Modo
Exhibition Studio G1 Jewellery Exhibition ( Ms. Sarika)

Exhibition

Studio G2 Interior Exhibition (Mr. Jeet Bhatia)

Exhibition

Studio G3

PhotographyExhibition ( Mr. Rajesh)

Exhibition

Studio G4

Textile Exhibition ( Ms. Indu Sood)
11:30 to 01:30pm
Exhibition Studio 1-A Painting Exhibition ( Mr. Arun Kamti )
Seminar (Fashion and Glamour World) Studio 1-D Ms. Richa Sood
Anupam Sir (NIFT)
Ms. Tamana
Ms. Srishti Shrivastva
Seminar Studio 1E Mr. Pankaj Singh
(Chief Guest)
Mr. Manish Tripathi
Mr. Nirmal
Mr. Prasoon Dewan
Ms. Payal
Fashion show- Gauri & Nainika
Exhibition Studio G1 Jewellery Exhibition
( Ms. Sarika)

Exhibition

Studio G2 Interior Exhibition (Mr. Jeet Bhatia)

Exhibition

Studio G3

PhotographyExhibition ( Mr. Rajesh)

Exhibition

Studio G4

Textile Exhibition ( Ms. Indu Sood)
02:00 to 04:00pm
Exhibition Studio 1-A Painting Exhibition ( Mr. Arun Kamti )
Seminar Studio 1 International women Film Forum &Ministry Of Child Welfare "Beti Bachao, Beti Padhao"- Ms. Babita Saxena
Movie Screening Studio 1d Fashion
Seminar
(How to bridge gap between Academics &Industry)
Studio 1E Ms. Rashmi
Ms. Shivani Dogra
Mr. Nagmani
Alok Ji
Mr.Sachin and Garima

Exhibition

Studio G1 Jewellery Exhibition
( Ms. Sarika)

Exhibition

Studio G2

Interior Exhibition
(Mr. Jeet)

Exhibition

Studio G3

PhotographyExhibition
( Mr. Rajesh)

Exhibition

Studio G4

Textile Exhibition
( Ms. Indu Sood)
     
06:00 to 07:30pm
Cultural Programme Lawn Fashion Show and Cultural Evening
Programme Details Venue Guest(s)/ Academic Resource Person
10:00 to 11:30pm
Exhibition Studio 1-A Painting Exhibition
( Mr. Arun Kamti )
Cultural Programme Lawn  
Seminar
(Importance of Sustainable Designs)
Studio 1D Ms. Sharmila Katrey
Ms. Ritu Gulati
Exhibition Studio G1 Jewellery Exhibition ( Ms. Sarika)

Exhibition

Studio G2 Interior Exhibition (Mr. Jeet Bhatia)

Exhibition

Studio G3

PhotographyExhibition ( Mr. Rajesh)

Exhibition

Studio G4

Textile Exhibition ( Ms. Indu Sood)
11:30 to 01:00pm
Exhibition Studio 1-A Painting Exhibition ( Mr. Arun Kamti )
Seminar (Importance of Sustainable Designs) Studio 1-D Ms. Sharmila Katrey
Ms. Ritu Gulati
Seminar Studio 1E Ms. Kusum Chopra
Ms. Raka Singh
Rahul and Anushka
Exhibition Studio G1 Jewellery Exhibition
( Ms. Sarika)

Exhibition

Studio G2 Interior Exhibition (Mr. Jeet Bhatia)

Exhibition

Studio G3

PhotographyExhibition ( Mr. Rajesh)

Exhibition

Studio G4

Textile Exhibition ( Ms. Indu Sood)
02:00 to 04:00pm
Exhibition Studio 1-A Painting Exhibition ( Mr. Arun Kamti )
Cultural Programme Lawn Fashion Show and Cultural Evening
International Children Film Forum in Association with "No More Missing"- Studio 1 Ms. Vandana Gulliya
Movie Screening Studio 1D Aisha

Workshop

Studio 1E Mr. Rakshit Tandon
(Workshop on Cybercrime)

Exhibition

Studio G1

Jewellery Exhibition
( Ms. Sarika)

Exhibition

Studio G2

Interior Exhibition
(Mr. Jeet)

Exhibition

Studio G3

Photography Exhibition
Exhibition Studio G4 Textile Exhibition ( Ms. Indu Sood)
06:00 to 07:30pm
Cultural Programme Lawn Fashion Show and Cultural Evening
Programme Details Venue Guest(s)/ Academic Resource Person
10:00 to 11:30am
Cultural Programme Lawn School Students
11:30 to 01:00pm
Exhibition Studio 1-A Painting Exhibition ( Mr. Arun Kamti )
Seminar (Fashion and Glamour World) Studio 1-D ID Graduating Show Exhibition
Seminar
(Importance of Sustainable Designs)
Studio 1E Mr.Aditya bhatia
Mr. Rohit Bhasin
Mr. Abhinav Das
Ms. Shradha Badiani
Mr. Viraj Shetty
Exhibition Studio G1 Jewellery Exhibition
( Ms. Sarika)

Exhibition

Studio G2 Interior Exhibition (Mr. Jeet Bhatia)

Exhibition

Studio G3

PhotographyExhibition ( Mr. Rajesh)

Exhibition

Studio G4

Textile Exhibition ( Ms. Indu Sood)
02:00 to 04:00pm
Exhibition Studio 1-A Painting Exhibition ( Mr. Arun Kamti )
Seminar Studio 1 Women Empowerment-
Ms. Sanjana John
Exhibition Studio 1D ID Graduating Show Exhibition
Workshop Studio 1E Rita Gangwani
(Workshop on Hygine)

Exhibition

Studio G1 Jewellery Exhibition
( Ms. Sarika)

Exhibition

Studio G2

Interior Exhibition
(Mr. Jeet)

Exhibition

Studio G3

PhotographyExhibition
( Mr. Rajesh)

Exhibition

Studio G4

Textile Exhibition
( Ms. Indu Sood)
     
06:00 to 07:30pm
Cultural Programme Lawn Graduating Show ,award ceremony and Cultural Evening
Back to Top